Cztery sposoby przygotowania się do Prime Day z pomocą konsoli edukacyjnej

ręka sięgająca do pudełka z logo Amazon

30 czerwca 2023 r. | Autorka: Jennifer Cress, starsza strateg treści

Podczas Prime Day 2022 członkowie usługi Prime kupili ponad 300 milionów produktów na całym świecie*. Zacznij planować swoją strategię na Prime Day, odkrywając zasoby przydatne w nabywaniu umiejętności reklamowych, które pomogą Ci rozwinąć firmę i dotrzeć do nowych klientów w tym kluczowym okresie zakupów. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, który z okazji tegorocznego Prime Day chce reklamować się po raz pierwszy, czy też reklamodawcą, który odkrywa sposoby na zwiększenie swojego wpływu, przejdź do centrum Prime Day w konsoli edukacyjnej. Znajdziesz tam szkolenia, wydarzenia wirtualne, warsztaty i plany szkoleniowe, dzięki którym nauczysz się, jak zoptymalizować swoją strategię marketingową. Oto zapowiedź tego, co znajdziesz w konsoli edukacyjnej oraz jak możesz zastosować w praktyce uzyskane wskazówki przed, w trakcie i po zakończeniu Prime Day.

To doskonały czas na reklamę — dowiedz się, dlaczego i od czego warto zacząć

Nasze szkolenie na temat planowania Prime Day to przewodnik, z którego nauczysz się, jak wzmocnić pozycję marki w czasie wzmożonych zakupów. Po jego ukończeniu będziesz wiedzieć, w jaki sposób reklamy sponsorowane mogą wspierać realizację Twoich ogólnych celów, a także poznasz kluczowe kroki potrzebne do przygotowania się do Prime Day (takie jak dostosowanie budżetu). Ponadto w szkoleniu uwzględniono taktyki, które można wdrożyć w celu optymalizacji strategii reklamowej, oraz porady dotyczące zmiany kampanii w szczytowym okresie w oparciu o wyniki.

Dopiero rozpoczynasz przygodę z reklamowaniem podczas Prime Day? Dowiedz się, jak rozpocząć korzystanie z reklam sponsorowanych i jak optymalizować kampanie

Prime Day to świetny moment na eksperymentowanie z reklamami w witrynie Amazon. Dzięki nim możesz dotrzeć do nowych grup odbiorców przed, w trakcie i po zakończeniu wydarzenia. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem Amazon Ads, zalecamy, aby po ukończeniu szkolenia na temat planowania Prime Day zapisać się na naszą ścieżkę szkoleniową dotyczącą podstaw reklam sponsorowanych. Pozwoli Ci ona zgłębić wiedzę na temat sponsorowanych produktów reklamowych i zapoznać się z typowymi terminami, cechami i funkcjami, które możesz zastosować, aby utworzyć skuteczną kampanię reklamową na Prime Day i nie tylko. Chcesz zbudować swoją markę, optymalizując dotychczasowe kampanie przed okresem wzmożonych zakupów? Zapisz się na naszą ścieżkę szkoleniową umożliwiającą poznanie strategii poprawy skuteczności reklam sponsorowanych, aby dowiedzieć się, jak wprowadzać strategiczne zmiany w kampaniach reklamowych oraz jak korzystać ze wskaźników i narzędzi raportowania.

Czy jesteś partnerem lub agencją reklamową i szukasz wskazówek reklamowych na Prime Day?

Zapoznaj się z naszymi zupełnie nowymi planami szkoleniowymi opracowanymi specjalnie dla partnerów i agencji reklamowych. Podstawowy plan szkoleniowy dla partnerów pomoże Ci zdobyć wiedzę na temat rozwiązań Amazon Ads, w tym reklam displayowych, reklam sponsorowanych, budowania marki oraz relacji między reklamowaniem a programami detalicznymi Amazon, w sam raz na Prime Day. Jeśli zajmujesz się strategią cyfrową, nabywaniem mediów lub ich planowaniem i chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak tworzyć budżet i zarządzać nim w ramach portfolio rozwiązań Amazon Ads, zalecamy zapisanie się do planu szkoleniowego dla strategów reklam cyfrowych.

Ucz się od ekspertów Amazon Ads podczas naszej konferencji Amazon Ads: Przygotowanie do najważniejszych dni zakupów

Oprócz naszych szkoleń i ścieżek szkoleniowych możesz oglądać na żądanie konferencję Amazon Ads: Przygotowanie do najważniejszych dni zakupów, która odbyła się w dniach 6–7 czerwca. Dzięki filmom z tego wydarzenia poznasz sposoby optymalizowania strategii reklamowej, które pomogą Ci rozwinąć firmę i dotrzeć do nowych klientów. Będzie okazja do zapoznania się ze wskazówkami i sprawdzonymi metodami przedstawionymi przez gości specjalnych i ekspertów Amazon Ads. Dowiesz się od nich, jak wykorzystać rozwiązania Sponsored Products, Sponsored Brands, Sponsored Display i Stores, aby zwiększyć świadomość marki, rozważanie zakupu i potencjalną sprzedaż w okresie przed tym globalnym wydarzeniem zakupowym, w jego trakcie oraz po jego zakończeniu. Po obejrzeniu nagrań będziesz mieć narzędzia i wiedzę, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele dzięki Amazon Ads.

* Oświadczenie Amazon dla prasy, „Prime Day 2022 był największym wydarzeniem Prime Day w historii”, 14 lipca 2022 r.