Vraag en antwoord met Zach Johnson, directeur International Advertising Sales

28 september 2020

Zach Johnson is directeur van Amazon Ads bij Global Verticals en International Advertising Sales. Hij is gevestigd in Londen en leidt onze advertentieactiviteiten in het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Italië en Spanje. Zach is een Amazonian met een lange staat van dienst. Hij begon in 2004 zijn carrière bij Amazon in het hoofdkantoor in Seattle. We vroegen hem om zijn ervaring met het werken in de advertentie-industrie op verschillende continenten te vergelijken, ons te vertellen over zijn huidige prioriteiten en om te praten over de rol die reclamebureaus spelen in Europa.

Verschilt het werken in de advertentie-industrie in de EU van de VS?

Over het geheel genomen heb ik ervaren dat de advertentie-industrie in de EU niet zoveel verschilt van die in de VS. Al onze adverteerders, ongeacht de locatie, willen klanten vinden, aantrekken en in contact komen met klanten. Net als wij zijn onze adverteerders toegewijd aan hun klanten, en dat betekent dat ze impactvolle advertenties en zakelijke oplossingen bieden die relevant zijn in elke fase van het beslissingsproces.

Wat mij echter misschien niet zo duidelijk was voor mijn verhuizing, was hoe verschillend het planningsproces in elk land was. Er is geen 'one size fits all' voor pan-Europese campagnes. Elk detail wordt vertaald en aangepast aan de individuele behoeften van het merk en de cultuur waaruit de oplossingen worden geactiveerd. Dit geldt met name als het gaat om het opbouwen van merken en het bewustzijn stimuleren. Deze campagnes gaan over het betrekken van doelgroepen en het delen van berichten die resoneren en helpen bij het vormen van een verbinding. We werken nauw samen met onze adverteerders en hun bureaus om ervoor te zorgen dat campagnes de juiste toon, context en timbre hebben die nodig zijn voor elk land.

Wat zijn je huidige prioriteiten?

Een van de belangrijkste prioriteiten voor mijn team is ervoor te zorgen dat adverteerders volledig op de hoogte zijn van al onze mogelijkheden. Het is algemeen bekend dat Amazon Ads doet wat het belooft op het gebied van prestatiegerichte advertenties. Maar we bieden nog zoveel meer. We werken er hard aan om al onze adverteerders te helpen inzicht te krijgen in onze volledige-funneloplossingen die het opbouwen van merken kunnen ondersteunen en de verbindingen met klanten kunnen stimuleren. Dit betekent dat we voor het volledige pakket van onze producten en diensten meer moeten inzetten op het opleiden van adverteerders en de vele functies binnen hun organisatie, plus reclamebureaus.

We willen CMO's en VP's helpen begrijpen dat Amazon Ads hen kan helpen succesvolle campagnes te leveren met een bewezen rendement op investeringen (het meten van hogere verkoopcijfers op alle kanalen). We moeten planners en merken laten zien dat we het winkelproces begrijpen door middel van onze doelgroepoplossingen. We willen aan de inzichten en onderzoeksteams laten zien dat onze meet- en attributietools hen kunnen helpen de prestaties van hun volledige digitale mediaportfolio beter te begrijpen. En ten slotte, maar zeker niet als laatste, willen we creatieve teams laten zien dat onze groep van verhalenvertellers, ontwerptechnologen en ingenieurs eersteklas klantervaringen kan ontwikkelen die de aandacht van klanten trekken. Amazon staat bekend om het leveren van een geweldige klantervaring, en we nemen dit ter harte bij het opbouwen van ons bedrijf met elk van onze advertentieklanten.

Je hebt het over reclamebureaus gehad. Kun je meer vertellen over je aanpak om met hen samen te werken?

Reclamebureaus zijn belangrijk en relevant voor Amazon Ads en zijn dat altijd al geweest. We dagen ons denken voortdurend uit over hoe we nieuwe en innovatieve manieren kunnen bedenken om samen te werken met de klanten van onze bureaus.

We hebben al accreditatie- en trainingsprogramma's en besteden regelmatig tijd aan het opleiden van onze bureaus in ons aanbod. We werken er ook aan om meer betrokkenheid en inzicht te bieden, zodat we in realtime aan hun behoeften kunnen voldoen. We ontdekten dat er een verlangen is naar extra inzicht in de algemene aanpak van Amazon en hoe de retailkant van ons bedrijf werkt. Maar ook hoe je kunt innoveren met de vele nieuwe technologieën en klantervaringen die overal op Amazon worden gemaakt. We blijven ook ons team beter indelen naar de gemeenschappelijke teamstructuur binnen reclamebureaus. Dit helpt de uitwisseling van kennis en beste praktijken te verbeteren. In de toekomst zetten we ons in om het inzicht van de reclamebureaus in onze business verder te verbeteren en samen succes te blijven boeken.

Zach Johnson

  Snelle vijf:

 • Waar kijk je naar?
 • Op dit moment kijken mijn vrouw en ik naar The Boys 2 op Prime Video en The Fall op Netflix.

 • Droomvakantie?
 • Mijn familie en ik dromen momenteel van een zomervakantie door Scandinavië. We hopen dat we volgend jaar kunnen gaan!

 • Favoriete Amazon-aankoop?
 • Ik heb twee recente favorieten: ten eerste mijn Apple Watch, die me enorm helpt bij het fit en actief blijven tijdens de lockdown. Ten tweede heb ik net een terrasverwarming gekocht, zodat mijn familie en ik in onze tuin kunnen blijven eten, zelfs als het 's avonds kouder wordt in Londen.

 • Meest beluisterde afspeellijst?
 • Ik hou echt van Live Phish op Amazon Music Unlimited.

 • Wat is je favoriete sport?
 • Honkbal, zonder meer. Het is niet zo gebruikelijk, hier in het Verenigd Koninkrijk, maar toch hou ik er van!